Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medyada Çok Geç Olmadan Yerinizi Doğru Bir Şekilde Almanız Gerekir. İlerleyen Zamanlarda Tüm Müşteri İletişimi ve Reklam Mecrası Sosyal Medya Olacak.

İşte bu yüzden Sosyal Medya Danışmanlığı hizmetinden yararlanmanızı öneriyoruz.

Çağımızın en büyük pazarlama aracı olan sosyal medyada doğru bir şekilde var olamazsanız markanızın tanıtımı ya da ürün satışlarınızı efektif olarak gerçekleştiremezsiniz demektir. Eskiden müşterilerin dükkanınıza geldiği zamanlar çoktan geçti. Şimdi kişi ve kurumların hedef kitlelerine ulaşma zamanı. Bunun da en kısa ve kolay yolu sosyal medyayı iyi takip edip yönetebilmekten geçiyor.

Bu noktada verdiğim hizmetlerle ben devreye giriyorum.  Burada yazdığım hizmetler aslen büyük bir paketin toplamı olsa da belirli bazı bölümlere ayrıştırılabilir.

share
Sosyal Medya Hesaplarının Oluşturulması

Sosyal Medya Hesaplarının Açılması : Eğer sosyal medya hesaplarınız yoksa doğru platformlarda kurum, marka veya ürünleriniz için hesaplar oluşturuyor, olan hesaplarınızı inceleyip eksiklerini gideriyor doğru hedef kitlesine ulaşmak için gerekli düzenlemeleri yapıyorum. her şey doğru düzgün ise zaten bana ihtiyacınız yok ve doğru yoldasınız demektir.

Planlı Gönderilerin Hazırlanması : Günlük, Haftalık ya da Aylık olarak planlı gönderilerinizi oluşturup sizin onayınızı aldıktan sonra doğru zaman dilimlerinde belirlenen hedef kitleye göre reklam ve gönderileri yayınlıyorum. Yayınladığınız gönderilerin bir tarih sınırı yok ama doğru saatlerde okunma oranı var!

Uygun Görsellerin Tasarımı

Sosyal Medya Hesap Kapak ve Profil Fotoğrafları: Kullanıcıların %80’i aradıkları ürünlerin kapak fotoğraflarına göre erişim sağlamaktalar. Bu nedenleiş modelinize uygun ölçülerde tasarımlar ile ilk izlenimi doğru verebilmek büyük önem taşımakta. Bu tasarımları özenle işinize uygun olarak yapıyorum.

PC, Tablet, Telefon ve Sosyal Medya Platformuna Göre İçerik Hazırlanması : Bu ne demek? Paylaşım yapanların bir çoğu tek bir görseli birden çok platformda paylaşır. Yapılan en büyük hatalardan birisidir. Bazı platformlar sadece metin bazıları sadece görsel ve bazıları hibrid içeriklerle etkileşime geçer. Bu noktada devreye girerek yapılacak olan kampanyanın değişik görsellerini hazırlayarak ilgili platformlarda paylaşımını yapıyorum.

Reklamların Yönetilmesi

Sosyal Medya Reklam Yönetimi: Ürün, firma, markanızın hedef kitleniz tarafından tanınması için gerekli olan tanıtımlarının yapılmasıdır. Doğru hedef kitlesi ile etkileşime geçmek ve bilinilirliğinizi sağlamak amacıyla yapılan reklamlardır. Öncelikle bir reklam bütçesi oluşturulur. Bu bütçe doğrultusunda Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin vb. gibi platformlarda reklamlar oluşturularak yayına alınır.

Reklamlar için özel içerik görselleri hazırlanarak belirli gün ve saatlerde reklam gönderileri yayınlanır.

Haftalık Etkileşim Raporları : Yapılan bu kampanyalar sonucunda elde edilen veriler toplanarak size rapor edilir. Demografik bilgiler çıkartılarak bir sonraki kampanyanın daha efektif olması sağlanır.

Bodrum’da doğru iş için BDRM TASARIM