Dijital Marka Yönetimi ve Pazarlama

Marka Danışmanları Neden Önemlidir?

Kendi markanızı kendinizin oluşturmak zorunda değilsiniz. Konusuna hakim marka danışmanları tarafından dizayn edilmiş tutarlı, kar getirici, akılda kalıcı bir markaya sahip olmanız mümkün. Doğru zamanda doğru danışmanlarla iletişime geçmek, markanızı kendi imkanlarınızla oluşturmadan daha az maliyetlidir.

Marka Nedir?

“Tasarımı açısından ele alacak olursak marka, piyasaya herhangi bir ürün veya hizmet sağlayan bir satıcının diğerinden ayırt edilmesine yardımcı olacak her türlü isim, terim, simge, sembol ve tasarımın tamamına denir.”

Markalaşma Ne Anlama Gelmektedir?

Markalaşma (branding), iş dünyasının en çok tartışılan konularındandır. Üretilen herhangi bir üründen azami kar elde edebilmenin en iyi yolu, o ürünü markaya dönüştürmekten geçer. Çünkü müşteriler markalı ürünlere markasızlardan çok daha fazla güvenir. Şirketler logolarının, markalarının, web sitelerininin dizaynına, müşterilerinin gözünde gerçek bir değer olabilmek için oldukça fazla para harcarlar. Markalaşmış ürünler müşterilerin zihninde pozitif çağrışımlar yaptığından, şirketlerin müşterilerinin kararlarını ve satın alma davranışlarını etkilemesi de kolaylaşır.

Bir firmanın markası o firmanın pazardaki kimliğini ifade etmek içindir. Kim olduğunuzu, ne vaat ettiğinizi, ne kadar kaliteli olduğunuzu, müşteriye nasıl bir değer kattığınızı ve ne kadar güvenilir olduğunuzu bir çırpıda anlatmaya yarar. Pazarda güçlü bir yer edinmek için güçlü bir marka olmak gerekir.

Marka Pazarlaması Nedir?

Kalabalığın arasından sıyrılmaya ve kişilerin zihninde kalıcı bir yer alma çabasına marka pazarlaması denir. Marka danışmanları bu yönde stratejiler geliştirmekle görevlidirler çünkü müşteriler için marka, kendi tercihlerini yaparken faydalandıkları bir kimlik kartıdır. Bu sebeple marka bir firmanın en değerli varlığıdır.

Uygun Görsellerin Tasarımı

Görsel etkileşim her zaman okumak ve yazmaktan daha olmuştur. Bu nedenle paylaşım yapılacak platformların kendi belirledikleri standartlarda görsel oluşturulması müşteri algısında daha güçlü bir etki yaratır. Facebook için hazırlayacağını bir görsel ne yazık ki Instagram için uygun değildir. Twitter ölçüleri ile LinkedIn ölçüleri farklıdır. Bu nedenle tasarlanacak olan görsellerin mobil uyumluluğu ve hangi platformda yayınlanacağı önem arz eder. İşte tüm bunlar göz önüne alındığında uzman kişilerle çalışmak maddi anlamda size daha fazla kar sağlayacaktır.

d
Reklamların Yönetilmesi

Sosyal medya ile ilgili bilinmesi gereken en dikkat çekici nokta, medyanın artık hızlı bir şekilde biçim değiştirerek sosyal medya haline gelmesidir. Facebook, Twitter, LinkedIn ve diğer sosyal platformlar artık yeni bir kişisel ağ yaratabilmeniz için sizlere hizmet vermekte; kullanıcılar ile iletişime geçerek medyanın diğer kanallarından elde edemeyeceğiniz avantajları elde etmenizi sağlamaktadır.

Şirketinize Ne Yararımız Var?

  • Doğru hedef kitle analizi ve doğru zamanlama ile etkin ve zamanında reklam gösterimi
  • Kampanya kırılımlarıyla, farklı söylem ve görsellerle etkili ve optimize edilmiş reklamların gösterilmesinin sağlanması
  • Etkin raporlama ve kampanya yorumlaması

Sayesinde bütçenizi doğru kullanıp reklamlarınızı hedef kitlelere ulaştırarak markanızı büyütüp, satışlarınızı arttırıyoruz. Pazar araştırması yapıyor, kampanyalar ve promosyonlar yaratarak hedef kitlenizi ve sosyal medya hesaplarınızı canlı tutuyoruz. 

Bodrum’da doğru iş için BDRM TASARIM